Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
30.05.2021 2173

Sezon triathlonowy na Pomorzu rozpoczęty!

Zawody w Gniewinie tradycyjnie rozpoczęły sezon triathlonowy na Pomorzu. Blisko 250 zawodników zmierzyło się z wymagającymi warunkami atmosferycznymi i trasą kolarską ze słynnym podjazdem.

Jako pierwsi do wody, kiedy jej temperatura nieznacznie przekraczała 14 stopni weszli zawodnicy dystansu 1/2 IM. Z wody pierwszy wyszedł Tomasz Brett, a piąty na rower wyruszył Tomasz Kamiński, który po rowerze przesunął się na trzecią pozycję i do lidera Piotra Ciemielewskiego tracił niewiele ponad 30 sekund, a na biegu wyprzedził rywali wygrywając z przewagą prawie 90 sekund nad Piotrem Ciemielewskim.

Na połowę krótszym dystansie najszybszy w wodzie był Rafał Wąsowski, prawie 2 minuty po nim z wody wyszedł Jakub Ruciński. Znak firmowy Kuby Rucińskiego to rower, od razu wrzucił piąty bieg i zaczął odrabiać straty do Wąsowskiego. Do T2 Ruciński dojechał z przewagą ponad 4 minut nad Wąsowskim i jasne było, że tylko kataklizm może mu odebrać zwycięstwo. Trzeci po rowerze Tomasz Spaleniak na etapie biegowym wyprzedził Wąsowskiego i ostatecznie na podium rywalizacji mężczyzn zajął drugie miejsce. Wśród Pań na dystansie 1/4 IM bezkonkurencyjna okazała się starogardzianka Magdalena Lenz, która wyprzedziła Katarzynę Kaczkowską i Ritę Biskupską.

Na najkrótszym dystansie 1/8 IM od początku do końca prowadził Filip Łazaronek, na drugim miejscu uplasował się Krzysztof Piernicki, a na trzecim Patryk Drespa. Z kolegi wśród płci pięknej zwyciężyła Joanna Woźniak, druga była Anna Springman, a trzecia Agnieszka Gruchała.

Skoro Gniewino to również nagroda HILL HERO ufundowana przez C+ Ceramic, która tym razem wędruje do Jakuba Rucińskiego (4:57) i Katarzyny Kaczkowskiej (5:27). Co ciekawe Pani Katarzyna uzyskała 6 czas podjazdu. Szczegółowe wyniki HILL HERO - TUTAJ

Wyniki:

1/2 IM - TUTAJ | 1/2 IM SZTAFETA - TUTAJ

1/4 IM - TUTAJ | 1/4 SZTEFETA - TUTAJ

1/8 IM - TUTAJ

Kolejne wydarzenie cyklu LOTTO Triathlon Energy już 13 czerwca 2021 w Skarszewach i Starogardzie Gdańskim. Zgłoszenia - TUTAJ

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

13 czerwca 2021 – Skarszewy – Starogard LOTTO Triathlon Energy

18 lipca 2021 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy

15 sierpnia 2021 - Chełmża LOTTO Triathlon Energy

29 sierpnia 2021 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Partnerzy Gniewino LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, gmina Gniewino, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Official Time Keeper

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator