Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
29.05.2021 1800

Startuje LOTTO Triathlon Energy 2021!

##CZASnaCIEBIE, #gniewino, #imprezy

Gniewino LOTTO Triathlon Energy już w najbliższą niedzielę 30 maja. Impreza, która od 2017 roku jest otwarcie sezonu triathlonowego na Pomorzu odbędzie się po raz kolejny. Rywalizacja w Gniewinie powraca po rocznej przerwie spowodowanej pandemią.

Mówisz Gniewino, myślisz słynny podjazd i rywalizacja Hill Hero! Podobnie będzie również w roku 2021, na najlepszego zawodnika i zawodniczkę na podjeździe czeka nagroda od C+ Ceramic, bon o wartości 250 złotych do internetowego sklepu naszego partnera.

W roku 2019 najszybsi na podjeździe byli Magdalena Lenz (5:51) i Paweł Miziarski (5:15). Rywalizacja zwłaszcza wśród mężczyzn była bardzo zacięta Miziarski wyprzedził znakomitego kolarza Jakuba Rucińskiego o 3 sekundy oraz Michała Czapińskiego o 5 sekund.

Sezon w Gniewinie rozpoczyna Tomasz Spaleniak, triumfator generalki LOTTO Triathlon Energy w roku 2019 oraz czterokrotny zwycięzca na tym dystansie zawodów w Starogardzie Gdańskim. Wśród kobiet walkę o zwycięstwo podejmie na pewno Magdalena Lenz, której główną rywalką na dystansie 1/4 IM będzie Rita Biskupska.

- Gniewino to już stały punkt programu na triathlonowej mapie Polski oraz sprawdzone i bardzo lubiane przez zawodników miejsce. Cieszę się, że po roku przerwy możemy ponownie ścigać się tutaj. Zapraszam wszystkich do Gniewina, na listach startowych każdego dystansu mamy jeszcze dostępne miejsca – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią zawodnicy na dystansie 1/2 IM. Start zaplanowano na godzinę 8:30. Dystans 1/4 wystartuje punktualnie o 10:30, a najkrótszy dystans 1/8 ruszy do boju o godzinie 11:30. Pierwsi zawodnicy z 1/8 spodziewani są na mecie około 12:40, natomiast pierwsi z ćwiartki powinni pojawić się na finiszu około 12:45.

Ważna zmiana w roku 2021 dotyczy biura zawodów, które będzie znajdowało się na terenie Stolemowej Groty tuż obok strefy zmian, dzięki czemu odbiór pakietów i wstęp do strefy zmian możliwy jest prawie do samego startu zawodów.

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

13 czerwca 2021 – Skarszewy – Starogard LOTTO Triathlon Energy

18 lipca 2021 – Bełchatów LOTTO Triathlon Energy

15 sierpnia 2021 - Chełmża LOTTO Triathlon Energy

29 sierpnia 2021 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Partnerzy Gniewino LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, gmina Gniewino, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator