Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
01.12.2021 1413

LTE ponownie w Starogardzie Gdańskim już 31 lipca 2022!

Starogard Gdański będzie po raz kolejny areną zmagań ludzi z żelaza. LOTTO Triathlon Energy zaprasza do stolicy Kociewia już 31 lipca 2022 roku.

Zawody w Starogardzie Gdańskim odbywają się od 2016 roku, będzie to zatem siódma edycja imprezy w mieście nad rzeką Wierzycą. Wszystko jednak rozpocznie się w historycznej stolicy województwa pomorskiego, czyli etap pływacki rozgrywany w jeziorze Borówno w Skarszewach.

- Starogard Gdański to nasz początek i zawsze z sentymentem wracamy do tego miasta. Tutaj wszystko się zaczęło, tutaj odbyła się pierwsza impreza naszego cyklu – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło

Impreza w Starogardzie podzielona jest na dwie strefy zmian położone w różnych miejscach. Strefa T1 znajduje się nad jeziorem Borówno w Skarszewach, a strefa T2 przy stadionie im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim. Tradycyjnie już organizator zapewnia transport zawodników i rowerów na start w dniu zawodów.

- Impreza od kilku lat wpisuje się w sportowy kalendarz naszego miasta. Bardzo cieszy mnie fakt, że startuje w niej coraz więcej zawodniczek i zawodników reprezentujących Starogard Gdański i jego okolice. Zapraszam na zawody 31 lipca 2022 roku – powiedział Janusz Stanowiak, prezydent Starogardu Gdańskiego.

Z uwagi na przecięcie drogi krajowej numer 22 i konieczność minimalizowania utrudnień w ruchu drogowym dla mieszkańców i kierowców podczas imprezy w Starogardzie Gdańskim rozgrywane są dystanse 1/8 i 1/4.

Rejestracja na cykl LOTTO Triathlon Energy wystartuje 6 grudnia 2021 o godzinie 12:00.

Partnerzy Starogard Gdański LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, miasto Starogard Gdański, AquaSpeed, BALL, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Official Time Keeper

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator