Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
13.08.2022 1417

Długi weekend na sportowo. Triathloniści stawiają na Chełmżę!

##CZASnaCIEBIE, #Chełmża, #triathlon

LOTTO Triathlon Energy to cykl letnich imprez sportowych, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Już 13 i 14 sierpnia triathloniści zawitają do Chełmży, miasta w województwie kujawsko-pomorskim, które może się pochwalić prawie 800-letnią historią. To będzie niezwykle ciekawa impreza, a wielu uczestników od dawna czeka na okazję, żeby na sportowo skorzystać z długiego weekendu. Oprócz historycznych zabytków, będą mogli chociażby zażyć ochłody w urokliwym Jeziorze Chełmżyńskim. Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla najmłodszych.

Rywalizacja triathlonowa, czyli połączenie wyścigu pływackiego, rowerowego i biegowego, zyskuje w Polsce ogromną popularność. Ukończenie każdego dystansu daje olbrzymią radość. Jednocześnie jest to sport łatwo dostępny, niewymagający wieloletnich treningów, żeby zacząć się nim bawić. Dzięki temu z roku na rok liczba uczestników najciekawszych imprez rośnie. Wysoką frekwencją mogą się pochwalić również organizatorzy imprez z serii LOTTO Triathlon Energy. W lipcu odbyły się dwie z nich, w Lublinie oraz Starogardzie Gdańskim. W obu lokalizacjach imprezy okazały się niezwykle udane pod względem poziomu organizacji oraz liczby startujących. – Triathloniści doceniają atrakcyjne lokalizacje i wysoki poziom organizacyjny, to dla nich kluczowe aspekty przy planowaniu kalendarza startów. Doskonale widać to było w trakcie niedawnych zawodów w Lublinie czy Starogardzie. Imprezy spod znaku Lotto Triathlon Energy to dla startujących znak jakości, z czego jestem bardzo dumny. Zapraszam wszystkich do Chełmży, w której już 14 sierpnia czeka nas piękna sportowa przygoda. Warto spędzić długi weekend w gronie sportowych zapaleńców i w pięknych okolicznościach przyrody – mówi Adam Greczyło, dyrektor i organizator LOTTO Triathlon Energy.

Nie tylko dla profesjonalistów

Impreza w Chełmży odbędzie się aż na trzech różnych dystansach: 1/2 Ironmana (1,9 km pływania – 90 km na rowerze – półmaraton biegiem), 1/4 Ironmana (950 metrów pływania – 45 kilometrów na rowerze – 10,5 kilometra biegu) oraz odpowiednio krótszym 1/8 Ironmana. Najdłuższy dystans polecamy profesjonalisom i doświadczonym, wytrenowanym amatorom, ale z krótszymi po odpowiednim treningu może się zmierzyć każdy. Warto sprawdzić swoje siły na krótszych dystansach, zanim podejmiemy się walki z tymi najbardziej wymagającymi. – Zależy nam zawsze na tym, żeby zapewnić uczestnikom wiele atrakcji. Sport to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa i zdrowie. Mam nadzieję, że zaszczepiamy pasje do niego u kolejnych osób. Dlatego też przy okazji zawodów triathlonowych organizujemy Energy KidsRun, zawody biegowe dla dzieci, które odbędą się na zabytkowym rynku w Chełmży. Wierzymy, że młodzież złapie smykałkę do sportu i wychowamy pokolenie „Ironmanów” – podkreśla Greczyło.

Biuro i meta zawodów będą umiejscowione na zabytkowym rynku, a start na położonej nieopodal plaży miejskiej. Etap pływacki będzie przeprowadzony na Jeziorze Chełmżyńskim, następnie zawodnicy i zawodniczki przesiądą się na dwukołowce i pojadą w kierunku miejscowości Drzonowo. Pierwsze sto metrów etapu kolarskiego odbędzie się na zabytkowym bruku chełmżyńskiego rynku. Tam też po przejechaniu wyznaczonego dystansu startujący zsiądą z rowerów i rozpoczną ostatnią część startu, biegową. Ta trasa będzie poprowadzona nad jeziorem, między innymi przez pomost na drugą stronę miasta. Nie zabraknie pięknych widoków, które pozwolą czerpać dodatkową radość i satysfakcję ze startu.

13 sierpnia po godzinie 16 rozpocznie funkcjonowanie biuro zawodów, strefa Expo, ruszy mozliwość odbierania pakietów startowych. Dodatkowo o godzinie 17 chętni będą mogli wykonać przejazd trasą kolarską niedzielnych zawodów w celu zapoznania się z jej urokami. Całość części sportowej odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia. O g. 8.30 na trasy ruszą ci startujący na najdłuższym dystansie. Dwie godziny później zmagania rozpoczną sportowcy, którzy wybrali dystans 1/4 IM, a o g. 11.30 ci, którzy wybrali najkrótszy dystans. W międzyczasie, o g. 9.30, rozpocznie się Energy KidsRun, bieg dla dzieci od 7 do 15 roku życia, na dystansach dostosowanych do wieku młodych sportowców.

Seria zawodów w całej Polsce

LOTTO Triathlon Energy to seria zawodów w pięknych zakątkach naszego kraju. Poza chełmżyńskim wydarzeniem, czeka nas jeszcze jedna impreza, 28 sierpnia w Mrągowie. 17 lipca w Lublinie odbyła się pierwsza z wakacyjnej serii, przyciągając tłumy entuzjastycznych triathlonistów, a dwa tygodnie później sportowcy przejęli Starogard Gdański i pobliskie Skarszewo. Cały cykl rozpoczął się 29 maja w Gniewinie na Pomorzu. Organizatorzy zachęcają do spędzenia całego lata z triathlonem, przypominając że trzy najlepsze wyniki danego zawodnika zaliczają się do klasyfikacji generalnej cyklu, w której czekają atrakcyjne nagrody. – Gwarantujemy dobrą zabawę, wysoki poziom organizacji, atrakcyjne trasy i nagrody od naszych sponsorów dla najwytrwalszych uczestników. Warto było przy planowaniu wakacji na czerwono zaznaczyć sobie na mapie miejsca, w których gościmy. A w Chełmży, jak zwykle, warto walczyć o każdą sekundę. Ale przede wszystkim z każdej sekundy na trasie czerpać radość – uśmiecha się Adam Greczyło. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator