Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Zaczynamy sezon! LOTTO Triathlon Energy już 26 maja w Gniewinie

Triathlon energy

21.05.2019 1351

Zaczynamy sezon! LOTTO Triathlon Energy już 26 maja w Gniewinie

##CZASnaCIEBIE, #gniewino, #triathlon

Początek sezonu triathlonowego to zawsze niewiadoma. Wielu zawodników zimą mocno trenuje, aby pierwsze zawody rozpocząć od mocnego uderzenia. Do tej pory mierzyli się z duathlonem, czyli bieganiem i jazdą na rowerze. Teraz przyjdzie weryfikacja, jak zawodnicy pracowali zimą nad rywalizacją w wodzie.

Pływanie w Gniewinie nie należy do łatwych. Sami zawodnicy podkreślają, że jest to trudny i wymagający akwen. Do tego dochodzi element triathlonowej pralki. Choć dla kibiców to dość efektowny moment, to dla uczestników pole walki. LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie już na samym starcie nie pozwoli nikomu się nudzić. Emocje gwarantowane!

- Jak to mówią triathlonu pływaniem się nie wygra, ale można przegrać - zaznacza jeden z uczestników LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie. 

Słynny podjazd już na Was czeka!

Myślisz Gniewino, mówisz podjazd! Około 1400 metrów podjazdu z czego 800 metrów to kąt nachylenia 8%! To kolejny test przygotowania do sezonu dla zawodników. Jest to autentyczna weryfikacja swojej siły i wytrzymałości. Kto tym razem zgarnie tytuł Bohatera Wzgórza?

Na tym odcinku trasy wprowadzimy dodatkowy pomiar czasu, tak aby wyłonić zawodniczkę i zawodnika, którzy najszybciej pokonają podjazd pod zbiornik. Jest on dość wymagający, a jego pokonanie daje olbrzymią satysfakcję - zapewnia Adam Greczyło, dyrektor LOTTO Triathlon Energy w Gniewinie. 

Fundacja Nie Poddam Cię na starcie!

Podczas LOTTO Triathlon Energy na starcie staną przedstawicielki Fundacji Nie Poddam Cię, które zmierzą się jako sztafeta z dystansem 1/8 IM. Fundacja wspiera niepełnosprawne dzieci i ich rodziców w nierównej walce z nieuleczalnymi chorobami. 

Trzy dzielne i szalone debiutantki - Anna Kolesińska, Agata Mrozowska i Kamila Lato - startują przede wszystkim, aby dobrze się bawić i sprawdzić swoje możliwości, ale mają na celu promowanie i wspieranie Fundacji.

W trakcie LOTTO Triathlon Energy przy biurze zawodów organizowana będzie zbiórka pieniędzy dla Fundacji Nie Poddam Cię. Apelujemy do naszych zawodników o otwarcie serca, docenienie starań dzielnych kobiet i wsparcie szczytnego celu. Podobnie było w 2018 roku, kiedy wspólnie wspieraliśmy zbiórkę na operację Zosi Czernickiej. Dzięki pomocy między innymi zawodników startujących w LOTTO Triathlon Energy Zosia pomyślnie przeszła operację w USA i stawia już pierwsze kroki.

Dzieciaki, jesteście gotowe?

Tradycyjnie obok zawodów triathlonowych na do rywalizacji staną najmłodsi. Energy KidsRun, czyli bieg dla dzieci na trzech dystansach dostosowanych do wieku zawodników. Najmłodsi w wieku 1 – 6 lat przebiegną 200 m, 7 – 11 lat to dystans 500 m, a młodzież w wieku 12 – 15 lat będzie rywalizowała na 1000 m.

Luft, Reszke, Ruciński, Miziarski i Siejakowski na starcie w Gniewinie

Gniewino LOTTO Triathlon Energy to również mocna rywalizacja o zwycięstwo na poszczególnych dystansach. Na połówce głównym faworytem do zwycięstwa jest Mikołaj Luft - mistrz Polski na tym dystansie z 2016 roku. Na dystansie o połowę krótszym faworyta należy upatrywać w gronie takich nazwisk jak Jakub Ruciński, Rafał Wąsowski, Paweł Reszke czy zwycięzca generalki na tym dystansie w cyklu LOTTO Triathlon Energy z 2018 roku - Paweł Juśkiw. Najkrótszy dystans zgromadził na liście startowej również mocnych zawodników takich jak Paweł Miziarski - zwycięzca generalki Triathlon Energy z 2017 roku i zawodnik kategorii PRO, czy Michał Siejakowski - mistrz Polski na dystansie 1/2 IM z 2010 i 2008 roku. 

W Gniewinie warto być, początek rywalizacji o godzinie 9:00, dwie godziny później na trasę wyruszą zawodnicy popularnej ćwiartki, a punktualnie w południe wystartują zawodnicy na dystansie 1/8 IM, a biegi dla dzieci rozpoczynają się o godzinie 10:00. Zapraszamy do Stolemowej Groty w Nadolu na LOTTO Triathlon Energy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator