Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
13.08.2021 1633

Tomasz Karolak zaprasza do Chełmży!

##CZASnaCIEBIE, #Chełmża, #imprezy

Już w niedzielę czwarta odsłona LOTTO Triathlon Energy, tym razem zawodnicy będą rywalizować w Chełmży. Start w zawodach zapowiedział Tomasz Karolak, którego z całą pewnością można określić mianem ambasadora polskiego triathlonu.

W Chełmży zawodnicy będą rywalizować na trzech dystansach 1/2 (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem, 21,1 km biegu), 1/4 (950 m – 45 km – 10,5 km) oraz 1/8 (475 m – 22,5 km – 5,25 km). Trasa pływacka wytyczona zostanie w jeziorze Chełmżyńskim, etap rowerowy składa się z odcinka w kierunku miejscowości Drzonowo i Drzonówko, na koniec pętla biegowa po ulicach miasta z przebiegnięciem przez malowniczy pomost nad jeziorem Chełmżyńskim. Meta zawodów i strefa zmian tradycyjnie już będzie zlokalizowana na rynku w Chełmży.

- Bardzo się cieszymy na ponowne spotkanie z zawodnikami w Chełmży. To miasto ma swój niepowtarzalny klimat i charakter. W tym roku remont ulicy Hallera i Polnej, na który zawodnicy czekali od początku startów w Chełmży doszedł do skutku, dlatego pierwszy odcinek trasy rowerowej zmieniony. Za rok wracamy już na sprawdzoną trasę z kompletnie nową nawierzchnią – mówi Adam Greczyło, dyrektor zawodów.

Tomasz Karolak zaprasza do Chełmży!

Na liście startowej w Chełmży jest Tomasz Karolak, znany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Człowiek, którego z całą pewnością można nazwać Ambasadorem Polskiego Triathlonu wystartuje na dystansie 1/8.  

- W związku z tym, że mamy występy w okolicy Torunia, postanowiłem ulec namowom i wystartować w triathlonie w Chełmży, pięknym miasteczku w niedzielę. Zapraszam wszystkich, którzy chcą się pobawić – kończy Karolak

Na dystansie 1/2 po raz trzeci walkę o zwycięstwo podejmuje Tomasz Kamiński, który zwyciężył w Gniewinie i był trzeci w Bełchatowie. Tym razem powalczy w swojej okolicy, gdzie w roku 2020 stawał na podium tuż za Rafałem Wąsowskim.

Debiut syna w towarzystwie ojca na 1/8

Do niecodziennego wydarzenia dojdzie również na dystansie 1/8 obok startu Tomasza Karolaka wydarzeniem będzie debiut 15 letniego Kacpra Pałysy, który na starcie pojawi się w towarzystwie ojca, Marka Pałysy, którego większość zawodników świetnie kojarzy jako człowieka NEGU – Never Ever Give Up.

- Kacper wielokrotnie pojawiał się na naszych zawodach wraz z rodzicami i pracował z siostrą Alą jako wolontariusz, niezmiernie się cieszę, że teraz pojawia się jako zawodnik i że debiut wypada właśnie na naszych zawodach – mówi dyrektor zawodów.

Wraca Energy KidsRun, zostało 20 miejsc na bieg dzieci!

Chełmża to powrót po przerwie pandemicznej do rywalizacji najmłodszych. Dzieci zmierzą się na dystansie dostosowanym do wieku uczestników 200, 500 lub 1000 metrów. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich startujących atrakcyjne pakiety startowe. Nagrodami we wszystkich kategoriach wiekowych będą plecaki naszej partnerskiej imprezy Challenge Gdańsk. Warto się pospieszyć bowiem w zgłoszeniach dla najmłodszych pozostało ostatnie 20 miejsc.

Na mecie posiłek od finalistki MasterChef

Po pokonaniu trasy zawodów na uczestników zawodów czeka posiłek przygotowany przez finalistkę VIII edycji programu MasterChef – Marlenę Cichocką, która pochodzi i na stałe mieszka w Chełmży. Do wyboru zawodników będzie wersja posiłku z mięsem oraz wersja wege bez mięsa.

Zgłoszenia na Chełmża LOTTO Triathlon Energy oraz na Energy KidsRun są cały czas otwarte na stronie www.TimeRecords.pl

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

29 sierpnia 2021 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Partnerzy: Chełmża LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, miasto Chełmża, Powiat Toruński, AquaSpeed, BALL, Seidorf Mountain Resort, Oceanic – producent kosmetyków AA i AA Men, AronPharma.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Official Time Keeper

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator