Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
29.05.2022 1817

Ruszył sezon TRI na Pomorzu!

##CZASnaCIEBIE, #gniewino, #imprezy

Zawody w Gniewinie tradycyjnie rozpoczęły sezon triathlonowy na Pomorzu. Blisko 300 zawodników zmierzyło się z trasą kolarską ze słynnym podjazdem, dodatkowo w Gniewinie rywalizowali lekarze o tytuł Mistrza Pomorza Lekarzy oraz o tytuły Mistrzów Polski w sztafetach lekarskich.

Pierwsi wystartowali zawodnicy na dystansie 1/2 IM, którzy mieli do pokonania 1900 m na dystansie pływackim. Temperatura wody na poziomie 17,2 stopnia nie zachęcała do kąpieli jednak obiektywnie była wyższa od temperatury powietrza w momencie startu. Na najdłuższym dystansie triumfował Tomasz Kamiński z Kowalewa Pomorskiego z czasem 4:32:46.

Pogoda spłatała niezłego figla, bardzo pozytywnie zaskakując wszystkich. Pomimo zapowiedzi silnego wiatru, burz i opadów deszczu mieliśmy słońce i idealne warunki do startu sezonu triathlonowego na Pomorzu. Kiedy do wody wchodzili zawodnicy z 1/4 i 1/8 na niebie było już słońce.

Na dystansie 1/4 najszybciej z wody wyszedł Mateusz Rak, który miał ponad 2 minuty przewagi nad Krzysztofem Piernickim i Bartoszem Banachem. Na rowerze jednak górą był gdańszczanin, który odrobił straty i na bieg wyszedł z ponad 2 minutową przewagą i pewnie zwyciężył. Wśród Pań najlepsza była Ewelina Zawierowska, która na pokonanie 1/4 pełnego dystansu potrzebowała 2 godziny 32 minuty i 36 sekund.

Na dystansie 1/8 dopiero na siódmej pozycji wyszedł z wody zwycięzca Jakub Ruciński, jednak jak wiadomo najmocniejszą stroną Jakuba jest rower i tutaj pomimo kontuzji ponownie pokazał klasę rywalom, nie dość że odrobił straty to jeszcze wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał do końca rywalizacji. Wśród płci pięknej najlepsza na tym dystansie okazała się Marta Kalinowska – Biegała, która na mecie o 11 sekund wyprzedziła Agatę Kwiatkowską.

Gniewino to również walka na podjeździe o nagrodę HILL HERO – tutaj podobnie jak przed rokiem triumfował Jakub Ruciński (3:55), natomiast wśród Pań bezkonkurencyjna była Marta Kalinowska – Biegała (5:12). Szczegółowe wyniki klasyfikacji Hill Hero - TUTAJ

Wyniki:

1/2 IM - TUTAJ | 1/2 IM SZTAFETA - TUTAJ

1/4 IM - TUTAJ | 1/4 SZTEFETA - TUTAJ

1/8 IM - TUTAJ | 1/8 SZTAFETA - TUTAJ

Kolejne wydarzenie cyklu LOTTO Triathlon Energy już 17 lipca 2022 w Lublinie. Zgłoszenia - TUTAJ

Plan pozostałych imprezy cyklu LOTTO Triathlon Energy:

17 lipca 2022 – Lublin LOTTO Triathlon Energy

31 lipca 2022 – Skarszewy – Starogard LOTTO Triathlon Energy

14 sierpnia 2022 - Chełmża LOTTO Triathlon Energy

28 sierpnia 2022 – Mrągowo LOTTO Triathlon Energy

Partnerzy Gniewino LOTTO Triathlon Energy: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, gmina Gniewino, AquaSpeed, BALL, AronPharma, Transgourment, Kamperki.pl, Radio Kaszebe, TriathlonLife.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator