Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
30.08.2020 2323

Mrągowo LTE: Pogoda nie przeszkodziła zawodnikom

##CZASnaCIEBIE, #Mrągowo

Prognozy pogody na niedzielne przedpołudnie nie były łaskawe dla zawodników i organizatorów LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie. Zapowiadano deszcz od samego rana do około 13. Na szczęście nie sprawdziły się najgorsze prognozy pogody, lekko padało tylko chwilami, a na koniec nad EkoMariną zaświeciło słońce.

Rafał Wąsowski od początku do końca

Zwycięzca na popularnej połówce z Chełmży, czyli Rafał Wąsowski pojawił się w Mrągowie, zgodnie z zapowiedzią. Prowadził od początku do końca, mając już po pływaniu ponad 2 minuty przewagi nad drugim zawodnikiem. Na etapie rowerowym jeszcze tą przewagę powiększył, a na metę dotarł z czasem 4:26:26 i wyprzedził drugiego Patryka Bukowskiego o ponad 14 minut. Trzeci z czasem 4:43:50 zameldował się na mecie Tomasz Baran.

Tomasz Brembor i Małgorzata Harasimiuk - Grodzka najlepsi na ćwiartce

Na połowę krótszym dystansie 1/4 IM zwyciężył Tomasz Brembor. Zawodnik GVT BMC prowadził od startu do mety i wygrał z przewagą ponad dwóch minut nad drugim Patrykiem Piaseckim, mrągowianinem, żeglarskim multimedalistą i olimpijczykiem z Pekinu. Czas zwycięzcy 1:54:56. Trzeci na mecie był Marek Grodzki z ekipy CTS (2:08:51). Wśród Pań najlepsza na ćwiartce okazała się Małgorzata Harasimiuk – Grodzka (2:34:17), druga była Anna Kopytowska (2:35:56), a trzecia Katarzyna Bogdańska (2:56:00).

Kamil Kulik deklasuje rywali na 1/8. Marta Maksymiuk najlepsza wśród Pań

Młodzież ma swoje prawa! Tak było na dystansie 1/8 IM. Kamil Kulik, siedemnastolatek z ekipy CTS pewnie wygrywa dystans 1/8 IM, wyprzedzając drugiego na mecie liczącego sobie 41 wiosen Piotra Bronakowskiego o ponad 3 minuty. Czas zwycięzcy 1:02:21. Trzeci na linii mety zameldował się trener Kamila Kulika, czyli Jakub Czaja z czasem 1:05:26. W klasyfikacji kobiet wygrała Marta Maksymiuk z ekipy ETT – Elbląg Triathlon Team z czasem 1:13:17, druga była Magdalena Burandt (Najmowicz triathlon) z czasem 1:17:08, a trzecia Dominika Stypułkowska 1:18:19.

Gmina Mrągowo lepsza od miasta Mrągowo w rywalizacji sztafet

W rywalizacji sztafetowej pomiędzy gminą Mrągowo a miastem Mrągowo góra okazała się sztafeta wójta Piotra Piercewicza, która zwyciężyła z ekipą burmistrza Stanisława Bułajewskiego.

Wyniki z imprezy: TUTAJ

Skarszewy – Starogard Gdański już czekają!

Następny przystanek cyklu LOTTO Triathlon Energy w roku 2020 to Skarszewy – Starogard Gdański już 13 września. Rywalizacja toczyć się będzie na dwóch dystansach 1/4 i 1/8 IM. Zgłoszenia na imprezy są cały czas otwarte na www.TimeRecords.pl

Patronat honorowy nad imprezą w Mrągowie objęli:

Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Pan Marek Gustaw Brzezin.

Burmistrz Mrągowa Pan Stanisław Bułajewski.

Wójt Gminy Mrągowo Pan Piotr Piercewicz.

Partnerem tytularnym zawodów był Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Official Time Keeper

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator