Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
27.08.2023 1047

Mrągowo kończy sezon 2023!

Ósma edycja cyklu LOTTO Triathlon Energy przechodzi do historii! W Mrągowie podczas finału sezonu 2023 rywalizowało ponad 200 zawodniczek i zawodników. Dobrej zabawy było co nie miara, a wszystko przy wspaniałej pogodzie i pięknych okolicznościach jeziora Czos.

Komplet wyników LOTTO Triathlon Energy: TUTAJ | Zdjęcia na naszym FB: TUTAJ | Materiały wideo: TUTAJ

Pierwsi na starcie pojawili się zawodnicy na dystansie 1/4 IM, którzy punktualnie o 9:00 wyruszyli na trasę pływacką. Po pływaniu najszybszy był Paweł Młodzikowski, który o kilka sekund wyprzedził w wodzie Bartosza Kościelniaka i Tomasza Spaleniaka, czwarty był Tomasz Podpirko.

Do strefy T2 pierwszy zjechał Patryk Podpirko, a za jego plecami byli Paweł Młodzikowski i Tomasz Spaleniak. Różnice między prowadzącą trójką jasno wskazywały, że wszystko rozstrzygnie się na etapie biegowym. Tą część rywalizacji najszybciej pokonał Paweł Młodzikowski, który na mecie miał równą minutę przewagi nad drugim Tomaszem Spaleniakiem.

- Dzięki trasie biegowej poprowadzonej na 4 pętlach kontrolowałem na nawrotach sytuację i mogłem dostosować tempo biegu i cały czas utrzymywałem przewagę nad drugim Tomkiem Spaleniakiem – mówił na mecie zwycięzca na dystansie 1/4 Paweł Młodzikowski – Bardzo fajne zawody, wszystkie lokalizacje bardzo mi się podobały.  

Najszybszą Panią na dystansie 1/4 była Marta Strzelczyk reprezentująca Kuźnię Triathlonu, która wyprzedziła Karolinę Lubiszewską i Weronikę Tylak.

Godzinę po starcie dystansu 1/4 do wody weszli zawodnicy na dystansie 1/8. Najszybszy na etapie pływackim był Mateusz Osełkowski, a za jego plecami w strefie zmian T1 pojawili się Radosław Szatrowski i Mariusz Biskupski. Wśród Pań po etapie pływackim na prowadzeniu była Małgorzata Granicka.

Po etapie kolarski pierwszy w strefie zmian zameldował się Radosław Szatrowski, który mocno popracował na rowerze i w T2 miał ponad minutę przewagi nad Rafałem Abramczykiem i Michałem Czapińskim. Na biegu jednak Czapiński włączył piąty bieg, wyprzedził dwóch rywali i z prawie minutową przewagą triumfował na mecie.

Wśród Pań na dystansie 1/8 bezkonkurencyjna była Małgorzata Granicka z Warszawy, która zwyciężyła pewnie z dużą przewagą.

Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny

Official Time Keeper

Patron medialny cyklu

Organizator