Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events
21.07.2019 2128

Bełchatów po raz czwarty gościł LOTTO Triathlon Energy

Blisko 400 miłośników triathlonu pojawiło się po raz kolejny w Bełchatowie podczas LOTTO Triathlon Energy. Wielu z nich na metę przekraczali w rekordowym dla siebie tempie, inni zaś kończyli zawody z uśmiechem na twarzy, ponieważ wreszcie mogli udać się do strefy finishera. 

Kiedy w niedzielę chwilę przed godziną 6 ekipa organizacyjna Energy Events otwierała biuro zawodów w hali „ENERGIA” nad Bełchatowem pojawiły się ciemne chmury, a po chwili deszcz. Prognoza pogody nie była łaskawa - wskazywała, że w godzinach rozpoczęcia LOTTO Triathlon Energy będzie burza. Nic z tych rzeczy! Jeśli w Bełchatowie odbywa się triathlon to zawsze musi być dobra pogoda.

- Jest idealnie. Nie za zimno, nie za gorąco. Nic tylko „wykręcić” jak najlepszy czas - mówili zgodnie uczestnicy tuż przed startem LOTTO Triathlon Energy. 

Punktualnie o godzinie 8:45 w zbiorniku wodnym „Słok” zameldowali się zawodnicy na dystansie 1/2 IM. Według opinii ekspertów zdecydowanym faworytem w stawce był Paweł Miziarski z Redy. I choć typy się sprawdziły, to z wody wcale nie wyszedł pierwszy. Najszybciej przepłynął Jakub Senkowski. Przewaga krakowianina wynosiła tylko trzy sekundy, którą stracił już w strefie zmian. Paweł Miziarski na mecie zameldował się z czasem 04:07:30

- Tak, tak, wiem - śmiał się zwycięzca dystansu 1/2 IM, kiedy był pytany, jak to się stało, że z  „Słoku” wyszedł jako drugi. - Cieszę się, że Kuba postawił wysoko poprzeczkę, przez co zmusił mnie do szybszego tempa w wodzie. To był mój kolejny triathlon w Bełchatowie i polecam każdemu. Jest to super miejsce, aby się sprawdzić na ciekawych terenach - mówił na mecie Miziarski. 

Warto odnotować, że na drugim miejscu uplasował się zeszłoroczny zwycięzca LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie, Jakub Kimmer z czasem 04:18:33. Na trzecim stopniu podium w kategorii OPEN stanął Sylwester Żydkiewicz z Łodzi - czas 04:22:35. 

Na popularnej połówce nie zabrakło kobiet. Najszybsza okazała się Lucyna Śliż z Warszawy - czas 04:52:30. Jako ostatnia metę LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie przekroczyła Elżbieta Jabłonka, która na trasie przebywała przez prawie 7 godzin! Tradycyjnie ostatni zawodnik został nagrodzony gromkimi brawami przez pozostałych uczestników. Po przekroczeniu linii mety Jabłonka nie miała nawet czasu, aby złapać oddech. Od razu została zaproszona na scenę, gdzie czekały na nią nagrody. Statuetkę w kategorii najszybszej mieszkanki Bełchatowa na dystansie 1/2 IM wręczył wiceprezydent Bełchatowa, Dariusz Matyśkiewicz

- Dziękuje organizatorom z Energy Events, że po raz kolejny nam zaufali i zdecydowali się zorganizować LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie. Jestem pod ogromnym wrażeniem wytrwałości i charakteru wszystkich uczestników, a najbardziej cieszą świetne wyniki naszych mieszkańców. To tylko pokazuje, że impreza triathlonowa w Bełchatowie ma sens - powiedział wiceprezydent. 

Dla każdego triathlonisty nie ma nic gorszego, niż niespodziewana usterka sprzętu tuż przed startem. Taki przypadek spotkał jedną uczestniczkę, której całkowicie połamały się okulary. Zatroskana rodzina zwróciła się do spikera, aby poprosił uczestników o pożyczenie zapasowej pary. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Ba! Zawodniczka mogła wybierać do woli, jak w najlepszym sklepie pływackim. 

- Nigdy nie wiadomo, kiedy sam człowiek będzie potrzebować pomocy, dlatego bez wahania pożyczam swoje zapasowe okulary pływackie - powiedział Dariusz, który umożliwił koleżance start na dystansie 1/8 IM. 

W tej samej grupie zawodników po raz drugi w Bełchatowie w swojej przygodzie z triathlonem wystartował Jacek Kurowski, dziennikarz redakcji sportowej TVP. - Cel mam prosty. Chcę pobić swój czas, kiedy startowałem tutaj ostatnio - deklarował głośno. Kurowski do zawodów, jak sam podkreśla, podchodzi mocno skoncentrowany. Jako jeden z ostatnich zdecydował się wejść do wody, wolał odłączyć się od grupy pływackiej, aby konsekwentnie trzymać się swojego planu. I się udało! Na metę przybiegł w czasie  01:17:44.

- Ile? - pytał z niedowierzaniem. - To znaczy, że poprawiłem swój czas o 10 minut! - cieszył się na mecie Kurowski. - Jestem zadowolony z pływania, natomiast muszę podkreślić, że trasa biegowa wymagająca. Długa prosta, na której człowiek wyczekuje tylko, kiedy będzie wreszcie nawrót! - śmiał się dziennikarz TVP.

Po Gniewinie, Starogardzie Gdańskim-Skarszewach i Lidzbarku miasto Bełchatów było czwartym przystankiem imprez LOTTO Triathlon Energy. Już 4 sierpnia rywalizacja przeniesie się do Chełmży, a wielki finał sezonu 2019 odbędzie się w Mrągowie. 

Sponsorami i partnerami imprezy w Bełchatowie byli: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu, powiat Bełchatowski, CES oraz Aquaspeed, Oceanic, Prosave, AirBike, Bakalland, HERO.

WYNIKI LOTTO Triathlon Energy w Bełchatowie - SPRAWDŹ 

 

Plan pozostałych imprez LOTTO Triathlon Energy:

4 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Chełmża 

25 sierpnia - LOTTO Triathlon Energy Mrągowo

ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ! – zgłoszeniawww.TimeRecords.pl

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator