Triathlon Energy Duathlon Energy Energy Meeting MTB Energy Run Energy Energy Events

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy odbędzie się w zmienionym formacie

Triathlon energy

03.07.2020 1233

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy odbędzie się w zmienionym formacie

Bełchatów LOTTO Triathlon Energy odbędzie się 19 lipca, jednak w związku z panującymi restrykcjami nałożonymi przez polski rząd na imprezy sportowe zawody odbędą się w zmienionymi formacie na dystansach 1/4 IM oraz 1/8 IM, zawody na dystansie 1/2 IM zostały odwołane.

Zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem ograniczającym ilość uczestników jednej imprezy do 150 uczestników organizatorzy postanowili, że impreza w Bełchatowie odbędzie się jako dwie odrębne imprezy.

- Obowiązujące restrykcje zmusiły nas do odwołania w Bełchatowie dystansu 1/2 IM, zorganizujemy w dniu 19 lipca dwie imprezy – jedną na dystansie 1/4 IM, a drugą na dystansie 1/8 IM. Jest mi przykro, że nie możemy spełnić oczekiwań zawodników, którzy zapisali się na zawody na dystansie 1/2 IM, ale obowiązujące przepisy powodują, że ten dystans musiałby być rozgrywany jako osobna impreza z limitem czasu 7:30, a dopiero po jego zakończeniu możemy wystartować z dystansami 1/4 i 1/8 co sumarycznie dałoby zamknięcie dróg na ponad 13 godzin, na co niestety nie udało się nam uzyskać zgód od zarządców dróg i Policji – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło.

Co z zawodnikami zapisanymi na dystans 1/2 IM i wniesionymi przez nich opłatami startowymi?

Zawodnicy odwołanego dystansu 1/2 IM mają do wyboru trzy propozycje:

1. Przepisanie na dystans 1/4 IM lub 1/8 IM w Bełchatowie wraz ze zwrotem różnicy w cenie pomiędzy oboma dystansami w postaci eVouchera do wykorzystania w systemie TimeRecords do końca 2022 roku. Czas na wybór tej opcji zawodnicy mają do poniedziałku (6 lipca 2020) do godziny 12:00. Zapisy na dystanse 1/8 i 1/4 zostały wstrzymane do poniedziałku, aby zapewnić w pierwszej kolejności miejsca dla zawodników z dystansu 1/2 IM.

2. Zwrot pełnej kwoty wpisowego w postaci eVouchera do wykorzystania w systemie TimeRecords do końca 2022.

3. Przeniesienie opłaty startowej na inną osobę lub imprezę w ramach cyklu LOTTO Triathlon Energy 2020.

- Prosimy zawodników dystansu 1/2 IM o zastanowienie się i możliwie sprawne podjęcie decyzji. Do każdego zawodnika wyślemy jeszcze dzisiaj maila z prośbą o podjęcie decyzji do poniedziałku. Wobec zawodników, którzy nie podejmą żadnej decyzji do poniedziałku zastosujemy opcję numer 2, czyli zwrot opłaty startowej w postaci eVouchera – mówi Adam Greczyło.

Jakie jeszcze zmiany w zawodach planuje organizator?

W związku z panującym ograniczeniem ilości uczestników zawodów do 150 osób, wydarzenie zostanie podzielone na dwie odrębne imprezy co oznacza, że zawodnicy obu dystansów nie będą spotykać się w strefach zmian, na trasie oraz w strefie finiszera i na ceremonii dekoracji.

Jako pierwsi na trasę wyruszą zawodnicy dystansu 1/8 IM, ich start według nowego harmonogramu zaplanowany jest na Słoku koło Bełchatowa na godzinę 8:30, dostęp do strefy zmian T1 będzie możliwy od godziny 7:00, natomiast do strefy zmian T2 od godziny 6:00 do 7:30. Limit czasu na dystansie 1/8 IM wynosi 2:15, zatem o godzinie 10:45 rozpocznie się dekoracja zawodników na placu Narutowicza w Bełchatowie, a do godziny 11:30 zawodnicy muszą odebrać swoje rzeczy ze strefy zmian T2.

Start zawodników na dystansie 1/4 IM zaplanowano na 11:00. Dostęp do strefy zmian T1 będzie możliwy od godziny 9:15, dostęp do strefy zmian T2 możliwy będzie w godzinach 7:45 do 9:15. Limit czasu na dystansie 1/4 IM wynosi 3:30, dekoracja zaplanowana jest na 14:30 na placu Narutowicza w Bełchatowie, a do godziny 15:30 zawodnicy muszą odebrać swoje rzeczy ze strefy zmian T2.

W przyszłym tygodniu organizator przedstawi również szczegółowe zasady dotyczące odbioru pakietów startowych, godzin ich wydawania, a także reżimu sanitarnego podczas imprezy.

Co z pozostałymi imprezami cyklu LOTTO Triathlon Energy 2020?

- Na ten moment mogę zapewnić, że jeżeli nie zostaną zaostrzone restrykcje związane z COVID19 to zawody w Chełmży, Mrągowie odbędą się w zaplanowanych terminach czyli odpowiednio 16 i 30 sierpnia. O tym czy odbędzie się podczas tych imprez dystans 1/2 IM będziemy informować najpóźniej na 14 dni przed zawodami, jest to uzależnione od zmiany ilości uczestników imprez sportowych na otwartym terenie przez rząd – kończy Adam Greczyło, dyrektor cyklu LOTTO Triathlon Energy.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Partner Tytularny Cyklu

Partner Główny Cyklu

Sponsor Lotto Triathlon Energy

Patron medialny cyklu

Organizator